Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Zalando wybuduje centrum logistyczne w Gryfinie. Zatrudni prawie tysiąc osób

Sierpień 19, 2016

Zalando wybuduje centrum logistyczne w Gryfinie. Zatrudni prawie tysiąc osób

Zalando, gigant odzieżowego e-handlu, rozpocznie w sierpniu budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Gryfinie pod Szczecinem. Deweloperem nieruchomość o wielkości 130 tys. m2 jest Goodman.

Zalando będzie współpracowało także z dostawcą usług logistycznych Fiege, który zatrudni w nowej lokalizacji około 1 000 osób. Pierwsze przesyłki opuszczą nową lokalizację pod koniec lata 2017 roku.

– Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów, konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego. Dodatkowo sprawna współpraca z przedstawicielami regionu, zwłaszcza z Prezydentem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego oraz zastępcą burmistrza Gryfina ułatwiła nam podjęcie decyzji – powiedział starszy wiceprezes ds. operacji Zalando David Schröder.

Zalando pierwsze międzynarodowe centrum logistyczne otworzyło w grudniu 2015 roku w Stradelli, we Włoszech. Obecnie trwa budowa czwartego centrum logistycznego w Niemczech, w Lahr oraz międzynarodowego magazynu pod Paryżem, który do użytku zostanie oddany do użytku w przyszłym roku, podano także.- Miesięcznie dostarczamy kilka milionów przesyłek do naszych klientów w 15 krajach w Europie. W ciągu ostatniego roku Zalando zyskało 3 mln nowych klientów. W odpowiedzi na tak intensywny wzrost, wzmacniamy naszą europejską sieć logistyczną – dodał Schröder.

– Inwestycja Zalando stworzy wiele nowych miejsc pracy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestycja będzie zrealizowana w Gryfinie, w województwie zachodniopomorskim, bo tu stopa bezrobocia nadal jest wysoka. Jedno nowe miejsce pracy w KSSSE wygeneruje kolejne nowe miejsca pracy w otoczeniu gospodarczym. Tak popularna w całej Europie firma pomoże w rozwoju podstrefy KSSSE w Gryfinie i zachęci dalszych przedsiębiorców do inwestowania. Nie ulega wątpliwości, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uruchomić ten imponujący projekt Zalando – powiedział prezes KSSSE Krzysztof Kielec.

Zalando jest platformą modową oferującą odzież, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci z darmową dostawą i zwrotem. Asortyment dostarcza do 15 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna obejmuje trzy centra logistyczne.

Adresy internetowe Zalando każdego miesiąca generują około 160 milionów odsłon, a w pierwszym kwartale 2016 roku 65 proc. pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 18,8 miliona aktywnych klientów na koniec kwartału.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE