Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Wkrótce kurierowi InPostu będziemy mogli zapłacić kartą

Grudzień 19, 2016

Wkrótce kurierowi InPostu będziemy mogli zapłacić kartą

Już niedługo za paczkę dostarczoną przez kuriera firmy InPost będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą. Wdrożenie terminali akceptujących plastiki jest już na ostatniej prostej.

InPost będzie kolejną firmą kurierską, która pozwoli uregulować należność za paczkę za pomocą karty płatniczej. Podobne rozwiązanie testuje już DPD. W ramach pilotażu terminale do płatności kartowych otrzymało kilkuset kurierów DPD z Warszawy, a do końca 2017 planowane jest zakończenie wdrożenia w kolejnych miastach. Terminale Verifone, w które zostali wyposażeni kurierzy DPD będą też akceptować płatności Blikiem. Z naszych informacji wynika, że wdrożenie tej metody płatności nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Kurierzy InPostu będą nosili ze sobą mobilne terminale firmy Ingenico. – Wdrożenie terminali Ingenico w spółce InPost wspierane przez Mastercard jest na ostatniej prostej. Nasze urządzenia są obecnie dostarczane do firmy wyznaczonej przez tego operatora logistycznego, a urządzenia są po testach produkcyjnych – mówi Piotr Waś, country manager na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie, Ingenico Group.

Agentem rozliczeniowym płatności dokonywanych przez terminale Ingenico udostępniane kurierom InPostu będzie firma eCard. Na tę chwilę firmy nie zdradzają jednak dokładnej daty udostępnienia usługi. – Usługa zostanie wprowadzona wkrótce. W terminale będą wyposażenie wszyscy nasi kurierzy – mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik grupy Integer.

Kurierzy InPostu będą nosili ze sobą terminale iCMP. To niewielkie urządzenia przenośne, które oprócz tradycyjnej transakcji z użyciem chipa lub paska magnetycznego, pozwalają też płacić zbliżeniowo. W tym przypadku wdrożenie nie obejmuje jednak Blika.

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE