Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Wielka akcja KAS. Zlikwidowano targowisko podróbek OBOK Centrum Chińskiego

Grudzień 13, 2017

TVP.info

Należy zaznaczyć, że to targowisko choć znajduje się na terenie Wólki Kosowskiej, nie należy do Centrum Chińskiego (jak często mylą), gdzie handlują Chińczycy, Polacy, Wietnamczycy oraz Turcy.

Wg. Tvp.Info

Dzięki działaniom Krajowej Administracji Skarbowej w ostatni weekend w Wólce Kosowskiej zabezpieczono różnego rodzaju odzież, obuwie, galanterię i kosmetyki o szacunkowej wartości ponad 60 mln zł – poinformował wiceminister finansów, szef KAS Marian Banaś.

Wg rozmów firmami w centrum Chińskim, tutejsze firmy z jednej strony się cieszą z tego faktu, a ze drugiej strony martwią się o konsekwencje, między innymi złe opinie publiczne na ich temat, które muszą ponieść za nieuczciwe działania tego targowiska.

– W akcji wzięło udział prawie 200 pracowników i funkcjonariuszy (w ostatni weekend w Wólce Kosowskiej – PAP) zatrzymano z tego tytułu prawie 200 samochodów dostawczych, gdzie wartość odzieży i galanterii przekroczyła 60 mln zł – powiedział Banaś.

Wiceminister dodał, że od pierwszego marca 2017 r. KAS podjęła prawie 65 tys. działań i postępowań przygotowawczych. Prawie 33 tys. osób postawiono zarzuty, a w przypadku 16 tys. już zapadły wyroki.

– To świadczy o naszej wielkiej skuteczności w zwalczaniu szarej strefy, która zagraża interesowi państwa w sferze fiskalnej – powiedział Banaś.

Wiceminister poinformował, że podrabiane towary, które zabezpieczono w Wólce Kosowskiej zagrażają nie tylko interesowi fiskalnemu państwa, ale zdrowiu i życiu obywateli, gdyż podrabiane towary zawierają szkodliwe substancje, takie jak związki ołowiu.

Wielka akcja KAS

Według KAS weekendowe działania były kolejną akcją skierowaną przeciw wprowadzaniu do obrotu towarów z podrobionymi znakami handlowymi znanych marek odzieżowych, galanteryjnych oraz kosmetycznych. Jednak nigdy wcześniej działania KAS na terenie Wólki Kosowskiej nie były prowadzone na taką skalę.

Handel nielegalnym towarem odbywał się tam w nocy na prowizorycznym targowisku zlokalizowanym na parkingu.

Banaś poinformował, że reforma administracji skarbowej, służby celnej i kontroli skarbowej przyniosła efekty i dała większe możliwości walki z szarą strefą.

– Chcę tylko przypomnieć, że dzięki tej reformie podjęliśmy bardzo skuteczną walkę w obszarze paliw. Przed reformą przyjeżdżało do Polski 750 cystern paliwowych. Po naszej stałej kontroli, którą podjęliśmy (…) przyjeżdża tylko 150. Z tego tytułu wzrosły obroty PKN Orlen i Grupy Lotos. Zwiększyły się również z tego tytułu kwoty VAT-u o prawie 2,5 mld zł w pierwszym półroczu – powiedział Banaś.

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE