Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Top 6 pomysłów, gdzie tanio polecieć na Sylwestra

Grudzień 15, 2016

Nie masz pomysłu jak zaplanować 31 grudnia? Spędź Sylwestra 2016 zagranicą! Na lot nie wydasz więcej niż na bilet wstępu na bal, a przy okazji zobaczysz, jak świętuje się Nowy Rok poza Twoim miejscem zamieszkania. Skyscanner prezentuje super pomysły na tanie wyjazdy sylwestrowe.

Berlin

Berlin

Berliński Sylwester zaczyna się oczywiście pod Bramą Branderburską. Co roku zjawia się tam milion osób, co sprawia, że jest to jedna z największych ulicznych imprez na kontynencie. Po spektakularnych fajerwerkach i koncertach, które przygotowało miasto, można wyruszyć na jedną z wielu imprez. Berlin to w końcu lider sceny klubowej w Europie. Poza najlepszymi DJ-ami, na tutejszych zabawach można się cieszyć dekadenckim klimatem industrialnych wnętrz. Zobacz, co proponuje na przykład Spreepalais Alexanderplatz, E4 Club Berlin, czy Haus Ungarn. Część zwyczajów sylwestrowych znamy z Polski, ale Niemcy dodatkowo lubią tej nocy powróżyć sobie z ołowiu. Jeśli uda się utworzyć z niego koło, nadchodzący rok szykuje się wyjątkowo pomyślny.

Gdańsk

Gdańsk to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do spędzenia tegorocznego Sylwestra. Impreza zacznie się o godz. 22 na Placu Targowym, ale ekipa odpowiedzialna za pokaz piroteczniczny będzie tam pracowała już dwa dni wcześniej. Wszystko po to aby zachwycić gdańszczan i gości spektakularnym świetlno-muzycznym show. Poza fajerwerkami i życzeniami od prezydenta miasta, gdański Sylwester zostanie uświetniony orzez koncert grupy Big Cyc. Jeśli otworzysz swojego szampana o północy na Placu Targowym, pamiętaj aby nie zostawiać butelki na ulicy. Zamiast tego, włóż do niej kartkę ze swoimi danymi i wrzuć do przeznaczonych do tego pojemników. W kolejnych tygodniach w tak zwanym “konkursie butelkowym” odbędzie się losowanie nagród. Jeśli bardzo chcesz iść tej nocy na plażę, wybierz się w okolice Nowego Portu lub Przymorza, a kolejnego dnia do Brzeźni, aby zobaczyć kąpiel morsów.

Sztokholm

Sylwester po szwedzku pozwoli Ci popróbować niecodziennych dań i alkoholi. Zarówno przyjęcia w domach, jak i w restauracjach obfitują w wykwintne potrawy, od ostryg po homary. Poza obowiązkowym szampanem, towarzyszy im nalewka z lukrecji (czyli tej samej rośliny, z której uwielbiane przez Szwedów “czarne cukierki”). Jeśli nie wybierasz się na Sylwestra do restauracji (taką kolację koniecznie zarezerwuj z wyprzedzeniem), pomyśl wcześniej o odwiedzeniu Systembolaget, czyli sklepu monopolowego. W zwykłych sklepach dostępne są tylko alkohole niskoprocentowe. Koniecznie znajdź miejsce, w którym będziesz też mógł/mogła wysłuchać wiersza “Nyårsklockan”, który jest tradycyjnie recytowany w Szwecji tuż przed północą w Sylwestra od końca XIX wieku. Najlepsze miejsca do oglądania pokazu fajerwerków to z kolei Strandkajen in Gamla Stan czy Slussen.

Bruksela

31 grudnia w Brukseli warto przede wszystkim odwiedzić lokalny jarmark bożonarodzeniowy “Winter Wonders”. Stoiska wypełnione aromatycznymi smakołykami i tematycznymi upominkami można znaleźć na Wielkim Placu, a także w pobliżu Placu Św. Katarzyny. O północy na Mont des Arts puszczane są sztuczne ognie. Znakiem rozpoznawczym sylwestrowej Brukseli są także imprezy pod znakiem muzyki elektronicznej. Ale jeśli wolisz zaszyć się w hotelu z belgijskimi czekoladkami i butelkami ulubionego Westmalle, zawsze możesz śledzić to, co dzieje się w mieście z umiejscowionych w różnych lokalizacjach kamerkach: przy Wielkim Placu, na Placu de Brouckère i przy Atomium.

Oslo

Sylwester w Oslo to pomysł dla tych, którzy nie przepadają za głośnymi ulicami i hucznymi imprezami. Można tu na przykład wybrać się w rejs lub oglądać zorzę polarną. Główne wydarzenia odbywają się na Placu Ratuszowym, gdzie wszyscy składają sobie życzenia i jest dużo spokojniej niż tej samej nocy, choćby w Warszawie. Hitem wigilii Nowego Roku jest gløgg, czyli wywodzący się ze Szwecji grzaniec z miodem, przyprawami korzennymi i bakaliami. Rozgrzewa on najbardziej mroźną norweską noc.

Dublin

W przeciwieństwie do Norwegów, Irlandczycy bawią się oczywiście bardzo hucznie. I to nie jeden dzień: zabawa będzie trwała od 30 grudnia do Nowego Roku włącznie. Muzyka na żywo, pokazy i wspólne odliczanie do dwunastej, a potem imprezy do białego rana. Dodatkowo miasto przygotowało projekcję świetlną, która zostanie wyświetlona na ścianach Custom House, XVIII-wiecznego gmachu zlokalizowanego przy brzegu rzeki Liffey. Po wybiciu dwunastej wybierz się do tradycyjnego dublińskiego pubu, żeby pośmiać się ze znajomymi (albo zupełnie obcymi osobami) albo do jednego z modnych klubów, jak The Wright Venue czy Dtwo.

źródło artykułu

 

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE