Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Rozbito gang wyłudzający podatki. Straty państwa oceniane na 66 mln zł

Czerwiec 15, 2016

Rozbito gang wyłudzający podatki. Straty państwa oceniane na 66 mln zł

Rozbito gang wyłudzający podatki m.in. przy obrocie paliwami i luksusowymi autami. Stosując metodę “karuzeli podatkowej”, grupa w ciągu kilku lat wyłudziła 11 mln zł i naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 66 mln zł – poinformowała PAP KGP.

Jak powiedziała PAP kom. Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, grupa miała zasięg międzynarodowy.

– Zatrzymaliśmy w sumie 7 osób; ostatnio 3 – w tym organizatora procederu, księgową i prezesa jednej ze spółkę uczestniczących w przestępstwach – powiedziała Kuc.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw podatkowych. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Działanie grupy opierało się na tzw. karuzeli podatkowej. Oszustwa polegały na zakupie paliwa od podmiotów zagranicznych posiadających polską koncesję, na specjalnie w tym celu założone firmy słupy, które nie odprowadzały należnego podatku VAT.

– Wyłudzone w ten sposób pieniądze wydawano m.in. na zakup luksusowych pojazdów, które kupowano u polskich dealerów i następnie fikcyjnie sprzedawano za granicę do firm zarejestrowanych przez członków grupy. Następnie ponownie sprowadzano je do Polski, rażąco zaniżając wartość lub zmieniając ich przeznaczenie – dodała Kuc.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji we Wrocławiu i tamtejsza prokuratura okręgowa. – Rozbicie grupy było możliwe dzięki współpracy z Urzędem Kontroli Skarbowej we Wrocławiu oraz m.in. przedstawicielem Europolu – podkreśliła oficer prasowa.

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE