Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Polska współzałożycielem Azjatyckiego Banku Inwestycji

Wrzesień 16, 2016

Polska współzałożycielem Azjatyckiego Banku Inwestycji

Radosław Pyffel

Jeszcze we wrześniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. To instytucja założona przez Chiny. Ma ona finansować między innymi budowę dróg, linii przesyłających prąd, czy lotnisk. W planach jest też finansowanie tras kolejowych i portów morskich. Nowa instytucja będzie udzielała kredytów zarówno rządom poszczególnych krajów, jak i przedsiębiorcom, którzy zgłoszą projekty inwestycyjne. Polska jest jednym z krajów-założycieli banku.

Pierwszym polskim reprezentantem jest Radosław Pyffel, współzałożyciel Centrum Studiów Polska-Azja. Zapowiedział on, że bank będzie działał przede wszystkim w krajach azjatyckich.

Radosław Pyffel podkreślił, że Polska, dzięki swojej obecności we władzach banku, będzie miała wpływ na strategiczne decyzje. Szansę mają też polskie firmy, które mogą startować w przetargach na planowane inwestycje. Chodzi o projekty o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów dolarów.

Radosław Pyffel dodał, że bank prowadzi w tej chwili intensywną rekrutację. Polacy, którzy są chętni, by pracować w centrali w Pekinie, mogą wysłać swój życiorys.
Gotowych jest już kilka projektów finansowanych przez bank. Są to inwestycje między innymi w Bangladeszu, Indonezji i Tadżykistanie.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE