Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Jaka pogoda na święta 2016? Będzie białe Boże Narodzenie?

Grudzień 14, 2016

Jaka pogoda na święta 2016? Będzie białe Boże Narodzenie?

POGODA NA ŚWIĘTA 2016

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia 2016? Grudzień zaczął się dość mroźnie. Potem trochę odpuściło. A przed nami nieprzyzwoicie, jak na tę porę roku, ciepły weekend. Temperatura ma dochodzić nawet do 10 stopni C. No to jak? Będzie białe Boże Narodzenie? Sprawdziliśmy. POGODA NA ŚWIĘTA 2016. JAKA BĘDZIE POGODA W TYM ROKU NA BOŻE NARODZENIE? CZY W ŚWIĘTA BĘDZIE ŚNIEG?

POGODA NA ŚWIĘTA 2016: Mapy sugerują białe Boże Narodzenie i koniec 2016 r. Tegoroczny grudzień na początku przypomniał nam, czym jest zima, bo przecież mogliśmy już zapomnieć, jak paraliżują życie nieoczekiwane opady śniegu, gołoledź na drogach, zacinający deszcz ze śniegiem, lód przymarznięty do szyb samochodów.

Nie narzekamy jednak zbytnio na aurę, bo marzymy o białym Bożym Narodzeniu i mamy nadzieję, że zima nie spuści z tonu. Czy to ochłodzenie, które zaczęło się 1 grudnia, powróci w okresie Wigilii? Z map synoptycznych wynika, że jest to możliwe. POGODA NA ŚWIĘTA 2016. STOKI W BESKIDACH W Beskidach już jeżdżą na nartach Na razie czeka nas kilkudniowe ocieplenie, choć raczej skromne – w granicach 5-6 stopni C w dzień, ale noce nadal będą mroźne. Tak ma być do poniedziałku, 19 grudnia, a potem powinno się zrobić prawdziwie zimowo, tym bardziej, że 21 grudnia o godz. 11.44 na naszej północnej półkuli zacznie się astronomiczna zima.
Właśnie tego dnia termometry pokażą minus 2-3 st. C i takie zapowiadają się kolejne dni. Niewykluczone zatem, że na pasterkę pójdziemy ośnieżonymi ulicami, które ozdobione świątecznie, wreszcie będą wyglądały jak z bajki. Na razie jednak – po słonecznym czwartku – w piątek, przy temperaturze 2-3 st. C i dość silnym wietrze – musimy się liczyć z opadami deszczu ze śniegiem. Natomiast od soboty zacznie się zapowiadane ocieplenie. Łatwo się przeziębić. Uważajcie. Co to za święta z grypą?

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE