Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Podwyżka stóp procentowych przez Fed mało prawdopodobna. To pomaga Wall Street

Czerwiec 8, 2016

Podwyżka stóp procentowych przez Fed mało prawdopodobna. To pomaga Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi zmianami. Ceny ropy są na najwyższym poziomie od ośmiu miesięcy, a dobrym nastrojom sprzyjają sygnały płynące z amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Wszystko wskazuje na to, że bank centralny USA nie zamierza podnosić stóp procentowych w czerwcu.

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,10 proc. i wyniósł 17 938,28 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,13 proc. i wyniósł 2 112,13 pkt., a Nasdaq Comp. zniżkował o 0,23 proc. do 4 513,09 pkt.

Janet Yellen na sympozjum w Filadelfii oceniła, że pozytywne czynniki w gospodarce USA wciąż przeważają nad negatywnymi. Szefowa Rezerwy Federalnej dodała, że sytuacja w dalszym ciągu uzasadnia stopniowe podwyżki stóp procentowych. Jednocześnie jednak nie wskazała, kiedy ta podwyżka miałaby nastąpić.

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

Rynek wypowiedź Yellen zinterpretował jako sygnał, że Rezerwa Federalna nie jest jeszcze gotowa do podwyżki stóp i powstrzyma się od tego ruchu na przyszłotygodniowym posiedzeniu. Jednocześnie dobrze zostały przyjęte słowa wskazujące na zaufanie Rezerwy Federalnej co do tego, że wciąż w dobrej kondycji utrzymuje się amerykańska gospodarka, pomimo ostatnich rozczarowujących danych z rynku pracy w tym kraju.

We wtorek rosły także ceny ropy naftowej. Brent przekroczyła poziom 51 dolarów za baryłkę i jest w pobliżu swojego najwyższego poziomu od ośmiu miesięcy.

296014_abig

Wieczorem poznaliśmy odczyt zapasów ropy naftowej obliczany przez agencję API. Według niej ilość zgromadzonego surowca spadła w ciągu tygodnia o 3,6 mln baryłek, tymczasem tydzień temu zanotowano wzrost o 2,35 mln baryłek.

Źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE