Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Tylko w pięciu bankach karta płatnicza z własnym zdjęciem

Październik 24, 2016

Tylko w pięciu bankach karta płatnicza z własnym zdjęciem

Karty płatnicze z możliwością wyboru wizerunku oferuje swoim klientom pięć banków. W dwóch z nich można zamieścić na awersie dowolne zdjęcie. Może to być ulubiony zwierzak, fotka z wakacji, zdjęcie żony lub kochanki.

W większości banków klient nie ma wpływu na to, jaki wizerunek znajdzie się na jego karcie płatniczej. Zazwyczaj każdy typ karty ma przypisaną zaledwie jedną grafikę. Jednak klienci pięciu banków mogą nadać karcie indywidualne cechy. Taka usługa cieszy się popularnością zwłaszcza wśród młodszych klientów, dla których karta jest nie tylko środkiem płatniczym, ale także gadżetem. Zmiana wizerunku nie jest drogą usługą – kosztuje najwyżej 15 zł.

Spersonalizowaną kartę oferuje swoim klientom pięć banków. Są to:

  • PKO Bank Polski,
  • Bank Pekao,
  • ING Bank Śląski,
  • mBank,
  • Getin Bank.

W ING Banku Śląskim i mBanku klient może zamieścić na karcie dowolną grafikę – także fotkę zrobioną własnoręcznie. Możliwość zamieszczenia zdjęcia na karcie oferuje także Citi Handlowy, jednak w tym przypadku może to być jedynie zdjęcie twarzy właściciela karty. Pełni ono rolę dodatkowego zabezpieczenia.

Jeśli klient zechce zamieścić na karcie własne zdjęcie, musi przestrzegać pewnych reguł. Nie mogą się na nim znajdować znaki towarowe i logotypy, wizerunki znanych postaci, dane osobowe oraz treści chronione prawami autorskimi lub sprzeczne z dobrymi obyczajami. W praktyce nie może się tam na przykład znaleźć logo Coca-Coli czy numer PESEL.

W ING Banku zamieszczenie własnego zdjęcia na karcie kosztuje 15 zł. Usługa ta jest jednak bezpłatna dla osób poniżej 26. roku życia. Do wyboru jest ponadto 111 gotowych wizerunków w galerii. Zdjęcie można zamieścić tylko na kartach debetowych, czyli wydanych do konta osobistego. W galerii wizerunków znajdziemy m.in. sekcję “Beksiński i przyjaciele” z pracami artystów.

W mBanku można zamieścić zdjęcie na kartach MasterCard Me, czyli plastikach wydawanych do kont dla klientów w wieku 13-24 lata. Standardowa opłata za kartę z wizerunkiem to 10 zł, ale do 25 października trwa promocja, w ramach której można zamieścić grafikę za darmo. W galerii kart jest także 57 gotowych grafik do wyboru.

(mBank)

PKO Bank Polski przygotował 18 wzorów do wyboru. Można je umieścić na kartach debetowych PKO Ekspres. Opłata za kartę ze zdjęciem wynosi 14,90 zł. Bank ma ponadto w ofercie plastiki dla dzieci, na których znajdują się wizerunki postaci z kreskówek. Mali klienci banku mogą mieć więc kartę z Johnnym Bravo, Atomówkami, Dexterem czy Benem 10.

Bank Pekao oferuje możliwość zamieszczenia zdjęcia z galerii na kartach debetowych i kredytowych. Usługa ta jest bezpłatna. Do wyboru są 74 wizerunki, na których klienci znajdą m.in. zwierzaki, widokówki z miast czy znaki zodiaku.

W Getin Banku grafikę mogą zamieścić klienci korzystający z konta Getinu Up Free. Rachunek ten oferowany jest klientom do 28. roku życia. W galerii jest 12 młodzieżowych wzorów, a ich zamieszczenie na karcie jest bezpłatne.

W wielu krajach usługa personalizacji kart płatniczych cieszy się dużą popularnością. Podobne oferty znajdziemy w ofertach banków na Zachodzie, jak i na Wschodzie. Na przykład we francuskim Societe Generale klienci mogą wybrać sobie między innymi karty z wizerunkiem postaci z komiksów (Lucky Luke, Smerfy, Batman lub Superman). Z kolei w singapurskim banku Frank – marce należącej do Overseas China Bank – wśród bogatej kolekcji wizerunków znajdziemy m.in. nadruk z bąbelkami w szklance piwa, frytkami czy fotkę pizzy.

Banki eksperymentują też z nietypowymi kartami płatniczymi. Wydawane są karty pachnące, fosforyzujące, trójwymiarowe czy inkrustowane diamentami. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: „Byłem w kuźni kart płatniczych. Media mają tu zakaz wstępu”.

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE