Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Kolejna część trafia do konsultacji

Lipiec 11, 2016

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Kolejna część trafia do konsultacji

Kolejna część pakietu stu ułatwień dla przedsiębiorców trafiła do konsultacji i uzgodnień – to projekt zmieniający kilka ustaw, które składają się na otoczenie prawne przedsiębiorstw.

Dokument autorstwa Ministerstwa Rozwoju zakłada przede wszystkim istotne zmiany w prawie pracy, ochronę przed zmianami interpretacji prawa, bardziej korzystne zasady rozliczeń podatkowych.

Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj mówił ostatnio, że ustawa ta zbiera zmiany z kilku dziedzin prawa – takie, które w codziennej działalności są przez przedsiębiorców wskazywane jako wymagające interwencji legislacyjnej. Wskazał na przykład na mniej uciążliwe kontrole.

– By w działalności kontrolnej organy nie skupiały się na łatwych kontrolach, szczególnie w małych firmach, które nie generują wielkiego ryzyka dla gospodarki. Oczywiście nie chodzi o to, by przymykać oczy na nieprawidłowości – podkreślił. W jego ocenie, należy koncentrować działalność kontrolną na tych obszarach, gdzie ryzyko potencjalne dla uczciwej konkurencji czy budżetu państwa jest największe.

Miesiąc temu ministerstwo przedstawiło pakiet blisko 100 ułatwień dla biznesu. Zapowiedziano wtedy, że w najbliższym czasie zostaną przedstawione konkretne propozycje i rozwiązania.

Resort zakłada, że rząd przyjmie projekt ustawy we wrześniu. Nowe przepisy mogłyby wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE