Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Naszym “naturalnym sojusznikiem” może być Trump

Listopad 16, 2016

Naszym “naturalnym sojusznikiem” może być Trump

Asad: Trump może być naszym "naturalnym sojusznikiem"

– Donald Trump będzie naszym naturalnym sojusznikiem, jeśli włączy się w walkę z terrorystami – powiedział prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla portugalskiej telewizji publicznej RTP. Obama uspokaja: Trump podtrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO Ostatnia misja… czytaj dalej » – Nie możemy powiedzieć, co będzie on (Trump) robił, ale jeśli zamierza walczyć z terrorystami, to oczywiście będzie naszym naturalnym sojusznikiem, tak jak Rosja, Iran i wiele innych państw, które chcą pokonać terroryzm – stwierdził Baszar el-Asad. Reżim w Damaszku za “terrorystyczne” uważa wszystkie ugrupowania zbrojnej opozycji, także te umiarkowane.
“Poczekamy, zobaczymy” W wywiadzie dla portugalskiej telewizji Asad pokreślił, że ostrożnie, a nawet sceptycznie podchodzi do obietnic Trumpa z kampanii wyborczej. Kandydat Republikanów obiecywał zdecydowaną walkę z terroryzmem, a przede wszystkim z tzw. Państwem Islamskim (IS).
Trump sugerował także, że po jego wyborze na prezydenta polityka USA wobec Syrii nie będzie tak jak do tej pory koncentrowała się na walce z reżimem Asada. Zwracał uwagę, że największym zagrożeniem dla USA jest IS. – Poczekamy, zobaczymy – powiedział prezydent Syrii.
Dodał: “Nie mamy jednak zbyt dużych oczekiwań, gdyż amerykański rząd składa się nie tylko z prezydenta”. Baszar el-Asad ponownie oskarżył Waszyngton o ingerencję w wewnętrzne sprawy innych państw. – W rzeczywistości USA są jedynie dobre w tworzeniu problemów, a nie w ich rozwiązywaniu – powiedział syryjski prezydent.

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE