Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Najpiękniejsze termy w Europie

Styczeń 25, 2017

Najpiękniejsze termy w Europie

Relaks w gorących źródłach

Nie ma lepszego momentu na kąpiel w termach niż zima. Relaks w gorącej wodzie nie tylko poprawia samopoczucie, ale też wpływa pozytywnie na urodę i w naturalny sposób pomaga się pozbyć bólu. Warto wybierać termy na świeżym powietrzu, których w Europie nie brakuje – gwarantują cudowne widoki. Sprawdź, gdzie znajdziesz najpiękniejsze termy.
Relaks w gorących źródłachShutterstock.com

Blue Lagoon, Islandia

Islandia słynie z licznych gorących źródeł, których wodę wykorzystuje się nie tylko do ogrzewania domów czy szklarni, ale też do kąpieli. Najbardziej znanym naturalnym spa na wyspie jest Blue Lagoon, czyli Błękitna Laguna. Leży niedaleko międzynarodowego lotniska Keflavik i ok. 40 km od Reykjaviku. National Geographic umieścił termy na swojej liście 25 cudów świata, argumentując, że “dymiące baseny przypominają krajobraz z innej planety”. Temperatura wody zależna jest od temperatury powietrza i waha się od ok. 37 do 40 st. C. Na miejscu wykupić możemy usługi specjalne takie jak masaże czy możliwość korzystania z saunarium. Dzienny bilet wstępu do uzdrowiska kosztuje 35 euro (ok. 153 zł).

Łaźnie Gellerta, Budapeszt, Węgry

Łaźnie Gellerta, Budapeszt, WęgryWojciech Gojke / WP

Jeśli marzycie o wygrzaniu się w termach, polecamy wizytę na Węgrzech. Zdecydowanie nie brakuje tu świetnie utrzymanych kąpielisk z naturalnie ciepłą wodą, o przyjemnej temperaturze 37-38 st. C. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w tym kraju jest ponad 1000 kąpielisk termalnych! Tylko w samym Budapeszcie jest ich około 50. Szczególnie polecamy wybierać takie, które znajdują się pod gołym niebem. Będąc w stolicy Węgier, koniecznie udajcie się do Łaźni Gellerta, które są perłą secesyjnej architektury tego kraju. Kompleks położony jest w parku Varosliget i liczy ponad sto lat. Obiekt zbudowany w 1913 r. składa się z 18 basenów, 10 saun i kabin parowych. Na miejscu do dyspozycji gości są również zabiegi kosmetyczne oraz masaże. Bilet wstępu to koszt od ok. 17 euro (ok. 75 zł).

Tatralandia, Słowacja

Tatralandia, SłowacjaMateriały prasowe

Rozgrzewających wód prosto z głębi ziemi nie brakuje również u naszych południowych sąsiadów. Najsławniejszym kompleksem termalnym jest Tatralandia, położona w Roztokach, przy Liptowskim Mikulaszu w północnej Słowacji. Na terenie kompleksu jest aż 14 basenów z wodą, pochodzącą z… morza, które istniało tu przed 40 milionami lat. Na przyjezdnych czeka mnóstwo atrakcji – 26 rur i zjeżdżalni, zabiegi spa, sauny czy oddzielny basen do nurkowania. Tatralandia to zdecydowanie jednen z najbardziej rozpoznawalnych obiektów pod Tatrami. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 24 euro (ok. 104 zł), natomiast bilet rodzinny 52 euro (ok. 225 zł).

Leukerbad, Szwajcaria

Leukerbad, SzwajcariaShutterstock.com

Z pewnością warte podróży są szwajcarskie źródła termalne w Leukerbad, w kantonie Valais, w Alpach Berneńskich. To obecnie największy kompleks basenów termalnych w Szwajcarii. Ich zdrowotne działanie odkryli podobno już Rzymianie. Uzdrowisko znajduje się w osłoniętej dolinie, a baseny zasilane są wodą z 65 źródeł o temperaturze ok. 50 st. C, Oczywiście w zbiornikach nie jest ona aż tak gorąca, ma ok. 38-43 st. C. Wstęp trzygodzinny to koszt 18 franków szwajcarskich (ok. 75 zł).

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE