Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Najlepsze pomysły na biznes

Grudzień 20, 2016

Młodym Polakom pomysłów nie brakuje. Taki wniosek można wysnuć przeglądając listę nagrodzonych w konkursie Business Starter.

Serwis z danymi pogodowymi dla osób uprawiających wspinaczkę, unikalne meble wytwarzane z odpadów oraz pomysł nowego systemu napędowego do dronów to najlepsze biznesowe ideę wybrane podczas trzeciej edycji konkursu Kraków Business Starter.

 

Z 95 zgłoszeń do finałowej rozgrywki wyłonionych zostało 8 pomysłodawców. Autorzy projektów przez 6 miesięcy pod okiem mentorów Akademickiego Inkubatora pracowali nad przekuciem pomysłu w realny projekt. Pomysłodawcy mogli liczyć na wsparcie prawne, weryfikację projektu pod kątem modelu biznesowego czy potencjału rynkowego. Rywalizacja toczyła się o zwycięstwo oraz 3 nagrody w wysokości 10 000 zł, 5 000 zł i 5 000 zł.

 

Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła najlepszą trójkę. Pierwsze miejsce i 10 tys. zł przypadło startupowi Jakiwarun.pl. Pomysłodawcy pracują nad uruchomieniem serwisu dla osób wspinających się po skałach. Oferuje on unikalne dane dotyczące warunków pogodowych pochodzących z kamer (zbudowanych w oparciu o własną technologię) zainstalowanych w centralnych punktach rejonów spinaczkowych. W przyszłości serwis będzie rozbudowany o inne dyscypliny sportowe, które potrzebują profesjonalnych danych pogodowych np. kitesurfing, skitouring).

Za liderem konkursu uplasowała się firma „LEKKA Furniture”, wygrywając 5 000 zł. Jej założyciele zajmujją się sprzedażą i projektowaniem mebli, do produkcji których wykorzystywane są odnawialne surowce. Drugim członem działalności jest remontowanie zabytkowych mebli w myśl redesignu. Ostatnie miejsce na podium zajął start-up „Spacegear”, który zajmuje stworzeniem innowacyjnych systemów napędowych do dronów, które kilkukrotnie wydłużą czas pracy urządzeń i pozwolą dostarczyć im więcej mocy.

 

Grzegorz Marynowicz

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE