Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Morawiecki zaprezentuje konstytucję dla biznesu, koniec z REGONEM?

Listopad 18, 2016

Podczas kongresu 590 wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentuje tak zwaną konstytucję dla biznesu. Ma ona wprowadzić między innymi przyjazną dla firm interpretację prawa czy likwidację numeru regon.

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom podczas kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, że poprawa warunków do prowadzenia firmy jest jego priorytetem. Jak podkreślił, to przedsiębiorcom zawdzięczamy wzrost PKB. Oni też, zdaniem Mateusza Morawieckiego tworzą nowe produkty i szukają nowych rynków zbytu i poprawiają eksport.

Były prezes giełdowej spółki Optimus Roman Kluska powiedział, że przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim uproszczenia przepisów, które od 20 lat są coraz bardziej skomplikowane. Kluska podkreśla, że przedsiębiorcy zamiast prowadzić firmę tracą czas na biurokrację. Roman Kluska przypomina, że kolejne rządy zapowiadały ułatwienia dla firm. Liczy na to, że obecny rząd je wprowadzi.

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, pakiet zmian znosi między innymi konieczność rejestracji niektórych mikrofirm. Chodzi o tych, którzy w ramach dorywczych prac uzyskują przychody nieprzekraczające połowy minimalnego wynagrodzenia.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE