Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Kraje, w których obcokrajowiec zarobi najwięcej. Oto zaskakująca lista

Czerwiec 23, 2016

Kraje, w których obcokrajowiec zarobi najwięcej. Oto zaskakująca lista

Wietnam

Obecność tego stosunkowo biednego azjatyckiego kraju na liście państw, w których finansowo imigrantom żyje się najlepiej może dziwić, jednak z badania HSBC wynika, że obcokrajowcy znajdują tu dobrze płatną pracę, a dzięki niskim kosztom życia mogą też sporo zaoszczędzić. Kraj, w którym prawie nie ma bezrobocia, obecnie przeżywa okres wzrostu gospodarczego, a Hanoi, stolica Wietnamu, pod względem PKB jest jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Sektor usług się powiększa, a liczba firm, które biorą udział w handlu zagranicznym stale rośnie.

Tym, co może zniechęcić obcokrajowców do przyjazdu do Wietnamu jest powolny wzrost płac i niepewnie bezpieczeństwo pracy.

 Chiny

W kraju, z którego pochodzi prawie jedna trzecia miliarderów (raport Hurun Global Rich List 2015) pracuje się bardzo dużo, ale wynagrodzenie, które się otrzymuje jest tego warte. Do osiedlenia się w tym kraju zachęcają imigrantów też niskie koszty utrzymania oraz otrzymane od pracodawców zakwaterowanie.

Niestety koncentracja na pracy, a przez to zaniedbywanie swojego życia osobistego, prowadzi do tego, że tylko 14 proc. imigrantów jest w pełni zadowolonych ze swojego życia w tym kraju (wg InterNations).

Kuwejt

Ogromne rezerwy ropy naftowej Kuwejtu oraz duże możliwości pracy dla obcokrajowców przyciągają co roku do tego kraju tysiące cudzoziemców. Państwo, którego stopa bezrobocia jest jedną z najniższych na świecie, przyjmuje wyspecjalizowanych pracowników z otwartymi ramionami. A ponieważ gospodarka tego kraju jest zdominowana przede wszystkim przez przemysł naftowy, wielu imigrantów jest zatrudnionych właśnie w tym sektorze. Pracę można też znaleźć w nieruchomościach i finansach.

Wysokość wynagrodzenia, które otrzymują obcokrajowcy w Kuwejcie umożliwia nie tylko życie na wysokim poziomie, ale pozwala również sporą sumę pieniędzy zaoszczędzić.

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE