Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Kaufland otworzy sklep internetowy? Sieć planuje rozwój na polskim rynku

Wrzesień 20, 2016

Kaufland otworzy sklep internetowy? Sieć planuje rozwój na polskim rynku

379488i2.jpg

Najpierw Carrefour, teraz Kaufland Polska? Kolejny market planuje wprowadzenie sklepu internetowego. Popularna sieć marketów potwierdza, że rozważa tę formę sprzedaży. Jak podaje portal dlahandlu.pl, zdaniem ekspertów impulsem do działań może byćpodatek handlowy, który właśnie wszedł w życie.

– Sprzedaż internetowa jest obecnie testowana na rynku niemieckim. Kaufland Polska również rozważa tę formę sprzedaży – informuje Biuro Prasowe sieci. To kolejna marka, która dołączy do grona internetowych sprzedawców. Pod koniec ubiegłego roku, nowy kanał uruchomił Carrefour. Niedawno, utworzenie sklepu online w Polsce zapowiedziała Ikea.

Czy posunięcia sklepów są odpowiedzią na wprowadzony podatek od sprzedaży detalicznej? Eksperci w rozmowie z portalem dlahandlu.pl zapowiadają, że może on przyspieszyć wejście niektórych sieci w automatyzację i wielokanałowość sprzedaży. W rozmowie z Wirtualną Polską, sieć Kaufland nie potwierdza jednak związku z podatkiem handlowym.

Kaufland to niemiecka sieć marketów należących do niemieckiej grupy Schwarz. Działa w wielu państwach Europy. W Polsce jest obecna od 2001 roku. W ciągu piętnastu lat działalności, na terenie naszego kraju powstało ponad 200 sklepów wielkopowierzchniowych.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE