Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Jedna z największych marek internetu zmieni nazwę na Altaba

Styczeń 10, 2017

Wygląda na to, że misja ratunkowa Marissy Mayer, która odchodziła z Google, by podźwignąć Yahoo z kolan, zbliża się ku końcowi. Po sprzedaży Yahoo odejdzie i ona i współzałożyciel spółki David Filo. Co więcej, zniknie samo Yahoo – firma zmieni nazwę na Altaba.

Z rady nadzorczej odchodzi też jej przewodniczący Maynard Webb. W komunikacie giełdowym Yahoo podało, że zmiany wejdą w życie, jak tylko sfinalizowane zostanie przejęcie firmy przez operatora telekomunikacyjnego Verizon. Przypomnijmy, główny biznes Yahoo ma zostać kupiony za prawie 4,8 mld dol.

Cieniem na transakcji kładzie się jedynie informacja o ataku hakerskim na Yahoo, która wyszła na jaw dopiero po zakończeniu negocjacji – otóż w sierpniu 2013 r. hakerzy wykradli ze spółki informacje o ponad 1 mld kont użytkowników Yahoo. Wyciek ten agencja Associated Press określiła największym w historii.

Mayer została ściągnięta na stanowisko prezes Yahoo w 2012 r. W branży ten transfer wywołał spore ożywienie, bo 37-letnia wówczas Mayer była jednym z czołowych menedżerów Google. Jej era nie odwróciła jednak losów Yahoo, które oddało pole w reklamie internetowej Facebookowi i Google’owi. Niewiele wniosły też akwizycje nowej prezes – w tym przejęcie platformy Tumblr za 1 mld dol.

Mayer, która już dzięki pracy w Google ma na koncie kilkaset milionów dolarów, po odejściu z Yahoo jeszcze zwiększy stan posiadania – prawdopodobnie dostanie ok. 55 mln dol. odprawy.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE