Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Inwestycje Chin w USA – chcą zakazu sprzedaży firm

Listopad 17, 2016

Inwestycje Chin w USA – chcą zakazu sprzedaży firm

Wpływowa komisja amerykańskiego Kongresu przestrzega przed niebezpieczną jej zdaniem, ingerencją Chin w amerykańską gospodarkę. Chodzi o przejęcia amerykańskich firm przez chińskie koncerny państwowe. Zdaniem ekspertów to celowe zwiększanie wpływów Chin w Stanach Zjednoczonych.

W dorocznym raporcie dla Kongresu Komisja Rewizyjna ds. Gospodarki i Bezpieczeństwa w relacjach Chin i USA zauważa, że przejęcia amerykańskich firm przez chińskie koncerny państwowe to element strategii chińskiego rządu.

Według analityków przy zakupie amerykańskich firm chińscy partnerzy kierują się nie tyle względem ekonomicznym, co przełożeniem tej decyzji na realizację strategii bezpieczeństwa Chin.

Komisja zaleca Kongresowi wprowadzenie zapisu, który uniemożliwi chińskim koncernom państwowym przejęcia. Panel, który rekomenduje wprowadzenie zakazu sprzedaży, ma jedynie funkcję doradczą.

Media zwracają jednak uwagę, że do tych rekomendacji może przychylić się prezydent-elekt Donald Trump, który w swojej kampanii wyborczej krytykował Chiny.

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE