Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Inwestycja w nieruchomość na wynajem bez wad i VAT

Sierpień 25, 2016

Inwestycja w nieruchomość na wynajem bez wad i VAT

Ostatnie wydarzenia w Europie, czy niedawne spadki ratingów Polski powodują, że coraz więcej osób poszukuje alternatywy lub dywersyfikacji dla inwestycji w papiery wartościowe i waluty. Ci, którzy posiadają pewne nadwyżki kapitału coraz chętniej szukają nowych form pomnażania pieniędzy, które zapewnią stały, godziwy dochód bez zbędnego ryzyka, również po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Jedną z ciekawszych, a jeszcze mało popularną w naszym kraju opcją jest możliwość inwestowania w nieruchomość na wynajem w systemie condo. W rozwiniętej formie polega ona na zakupie gotowego do zamieszkania apartamentu, zarządzanego przez profesjonalistów, którzy biorą na swoje barki odpowiedzialność za znalezienie najemcy. Odciąża to inwestora od wszelkich czasochłonnych formalności i zabiegów. Dzięki temu, w przeciwieństwie do typowego wynajmu, inwestor nie musi się martwić o wykończenie mieszkania oraz zdobycie i obsługę najemcy. Za wszystko odpowiadają deweloper i profesjonalny operator.

System ten, znany od dawna na zachodzie, wprowadza do swojej oferty w inwestycji apartamentowej WolskaKwadrat solidny deweloper – Dantex. Firma, dzięki umowie z operatorem, zapewnia minimum 5-letnią ciągłość najmu i gwarantuje zysk w wysokości 7% w skali roku. Zakupiony apartament jest zatem doskonałym źródłem dochodów. Wszelkie koszty stałe są pokrywane przez operatora, który dba o promocję apartamentów, ich stan techniczny i ciągłą obsługę gości. Najemcy zyskują nie tylko miejsce do spania i odpoczynku, ale także pełną infra­strukturę hotelową, zaplecze gastronomiczne, całodobo­wą recepcję i parking podziemny. Udogodnienia te wyróżniają ofertę Dantex na tle tradycyjnych najmów.

WolskaKwadrat to nowoczesny budynek z mikroapartamentami przeznaczonymi do krótkoterminowego wynajmu, który jest położony w Warszawie przy ulicy Wolskiej – zaledwie 4 km od Pałacu Kultury. Atrakcyjność lokalizacji ma istotne znaczenie dla potencjalnych gości. Na wysokość zwrotu z inwestycji wpływ ma również specyfika warszawskiego rynku, gdzie mieszkania na wynajem cieszą się zainteresowaniem przez cały rok, w odróżnieniu od mieszkań wakacyjnych położonych nad morzem czy w górach. Krótkoterminowy wynajem nieruchomości zlokalizowanych w Warszawie jest doskonałym interesem. Potwierdza to ciągły wzrost cen pokoi hotelowych, według analizy przygotowanej przez Trivago.pl ceny wynajmu wzrosły w ciągu ostatnie­go roku aż o 14%.

Dodatkową zaletą jest niski próg wejścia w inwestycję – wystarczy zaangażować minimum 10% wartości nieruchomości – dla apartamentu WolskaKwadrat może to być kwota zaledwie 15 tysięcy złotych! Pozostałe 90% wartości, należy wpłacić dopiero z chwilą rozpoczęcia funkcjonowania obiektu, czyli na wiosnę przyszłego, 2017 roku. Deweloper umożliwia sfinansowanie inwestycji dedykowanym kredytem komercyjnym. Ponosząc koszt kredytu w wysokości ok. 5% można zainwestować w pełni wyposażony apartament o powierzchni od 14 do 30 m2. A na deser, z uwagi, że jest to zakup komercyjny, inwestorowi (również osobie prywatnej) przysługuje możliwość odliczenia pełnej stawki podatku VAT – wówczas koszt inwestycji obniży się o 23% wartości!

Dla inwestorów dosłownie z całego świata, system condo dla apartamentów WolskaKwadrat jest doskonałym rozwiązaniem i najwygodniejszą formą czerpania zysków z wynajmu nieruchomości zlokalizowanej w centrum Warszawy. Bez potrzeby ciągłego monitorowania i obsługi inwestycji, stajemy się posiadaczami stałego i zarazem atrakcyjnego źródła dochodów.

Dodatkowym atutem, dla inwestorów spoza Warszawy, może być prawo do wykorzystania apartamentu do własnych potrzeb przez 14 dni w ciągu roku, pomimo komercyjnego przeznaczenia nieruchomości i dokonanego zwrotu VAT.

Pamiętajmy, że niezależnie od koniunktury, inwestor posiada płynny kapitał – wartościową nieruchomość w centrum stolicy. Po spłacie kredytu rentowność znacząco rośnie wraz z wartością apartamentu – bo przecież takich lokalizacji w Warszawie jest coraz mniej.

WolskaKwadrat – mikroapartamenty w systemie condo – najważniejsze informacje:

  • – gwarantowany, bezpieczny zysk – 7% w skali roku,
  • – pełne wykończenie i wyposażenie w cenie apartamentu,
  • – pewność wynajmu – 5-letnia umowa z profesjonalnym operatorem – z możliwością jej przedłużenia,
  • – możliwość odliczenia pełnej stawki VAT,
  • – brak kosztów stałych przez okres gwarantowanego najmu,
  • – niski próg wejścia w inwestycję – już od 15 tysięcy złotych,
  • – możliwość finansowania bezpiecznym i tanim kredytem komercyjnym,
  • – atrakcyjna lokalizacja w centrum Warszawy,
  • – bezobsługowe źródło zysku – w dalszej perspektywie – coraz bardziej efektywne – źródło dochodów, np. na emeryturze,
  • – Dantex – bezpieczeństwo inwestycji gwarantowane 20-letnim doświadczeniem firmy na rynku nieruchomości

Dowiedz się więcej na stronie www.wolskakwadrat.pl

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE