Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Integer.pl wycofuje się z Rosji- 400 paczkomatów wraca do Polski.

Listopad 30, 2016

Integer.pl zdecydował o wycofaniu się z działalności na terenie Rosji. 400 paczkomatów trafi z powrotem do Polski lub zostanie wystawionych do sprzedaży w Rosji.

Zarząd Integer.pl podjął decyzję o wycofaniu się z działalności paczkomatowej na terenie Rosji, prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej emitenta – Easy Pack Russia LLC.

Nastąpi to w drodze likwidacji spółki, a proces wyjścia zostanie zakończony szacunkowo do końca marca 2017 roku.

Spółka policzyła, że “koszty związane z zakończeniem działalności paczkomatowej w Rosji wyniosą około 5 mln złotych i obciążą skonsolidowany wynik finansowy emitenta. Decyzja emitenta umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczącego zwiększenia ilości paczkomatów w Rosji” – podano w komunikacie.

Na terenie Rosji znajdowało się 400 paczkomatów, które Integer ma zamiar sprowadzić z powrotem do Polski i tu zainstalować lub… sprzedać w Rosji. Pierwsze paczkomaty spółka instalowała w 30 rosyjskich miastach pięć lat temu, kiedy to w Polsce działało ich łącznie 400. Obecnie u nas działa sieć 2 tysięcy urządzeń.

Partner Integera, Grupa QIWI – lider w segmencie płatności gotówkowych oraz właściciel 100 tysięcy wpłatomatów w Rosji – miał zaangażować w przedsięwzięcie 30 mln dolarów i na taką kwotę można oszacować mniej więcej zaangażowanie polskiej firmy, bo jej udział w rosyjskiej spółce wynosił nieco ponad 50 proc. (w 2015 roku spadł poniżej 50 proc.).

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta – InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy – Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE