Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Giedy w Azji: Chiny na trzytygodniowych maksimach, Japonia nadrabia straty z piątku

Czerwiec 29, 2016

Giedy w Azji: Chiny na trzytygodniowych maksimach, Japonia nadrabia straty z piątku

Akcje w Chinach zakończyły środę na trzytygodniowych maksimach. Władze uspokoiły inwestorów odnośnie konsekwencji Brexit dla polityki monetarnej Pekinu. W Japonii zyskują banki.

Indeks największych spółek w Szanghaju i Shenzhen CSI300 wzrósł w środe o 0,5 proc. do poziomu 3151,39 pkt., a Shanghai Composite o 0,7 proc. do 2931,59 pkt.

Chińskie dwie największe gazety rządowe na pierwszych stronach łagodziły w środę obawy, że przez Brexit dojdzie do dewaluacji juana i nie ma powodów, żeby pozbywać się chińskiej waluty. To ciąg dalszy informacji z Ludowego Banku Chin we wtorek, które uspokajały, że referendum brytyjskie nie przełoży się na zmianę polityki pieniężnej.

W raporcie BofA Merrill Lynch Global Research wyraził obawy o przyśpieszenie dewaluacji juana, co może wywołać odpływ kapitału, a to z kolei utrudniłoby jeszcze kondycje finansową drugiej gospodarki świata.

Analitycy Grupy Bankowej Australii i Nowej Zelandii ANZ przewidują jednak, że chiński eksport ucierpi na Brexicie już w najbliższym czasie, podobnie jak podczas kryzysu strefy euro w latach 2011-2012.

Notowania wtorkowe w Chinach i Japonii

Zupełnie inne podejście do kursu walutowego mają inwestorzy giełdy w Tokio. Tu dominuje obawa, że jen będzie się umacniać i spadek kursu jest wręcz wyczekiwany, co ma zwiększyć zyski eksporterów.

Indeks Nikkei255 zyskał 1,6 proc., kończąc dzień na poziomie 15566,83 pkt., odzyskując połowę strat z feralnego piątku, kiedy wyniki referendum na wyspach brytyjskich zbiły ceny o 7,9 proc.

Kursy banków zyskały najbardziej, bo o średnio 1,8 proc., rosnąc po raz pierwszy od czterech dni.

Zobacz też: #dziejesienazywo: Jedwabny szlak 2.0 to szansa dla Poczty Polskiej i innych polskich firm. Skorzystają konsumenci

 źródło artykułu

giełdy, chiny, japonia, azja, giełdy w azji
Money.pl
 

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE