Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Dokąd Polacy będą podróżować w 2017 roku?

Styczeń 24, 2017

Dokąd Polacy będą podróżować w 2017 roku?

Trendy

Wyszukiwarka połączeń lotniczych Skyscanner opracowała listę kierunków, których popularność rosła najszybciej na przestrzeni ostatnich lat. W tegorocznym zestawieniu top 10 prym wiedzie azjatycka egzotyka. Nie powinno to budzić zdziwienia – popularność krajów Azji wśród polskich podróżnych w latach 2014-2016 wzrosła dwukrotnie. Analitycy przygotowali listę kierunków, które będą przyciągać polskich turystów w 2017 roku.
TrendyShutterstock.com

10. Tajlandia

Listę top 10 kierunków na wakacje 2017 zamyka Tajlandia. Kraj ten od kilku lat króluje na liście najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Choć jego popularność w stosunku do innych krajów Azji, jak choćby Filipiny czy Sri Lanka, widocznie maleje. Popularność Tajlandii w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła tylko o 36 proc. Kraj nadal utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych kierunków na wakacje. Nie ma się czemu dziwić, położona w południowo-wschodniej Azji, granicząca z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Birmą i Morzem Andamańskim na zachodzie, przyciąga rajskimi plażami i wyspami. Średnia cena biletu do Tajlandii to około 2211 zł.

9. Sri Lanka

9. Sri LankaShutterstock.com

Sri Lanka, czyli Cejlon, nazywana jest Łzą Indii, Perłą Oceanu Indyjskiego lub Ratna-Dweepa. Ten niewielki kraj znajdujący się na wyspie położonej na Ocenie Indyjskim nieopodal Indii z roku na rok podbija serca Polaków. Popularność Sri Lanki, jako miejsca na wymarzone wakacje, w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o niemal 50 proc. Słonie, herbata, buddyzm, pola ryżowe, zniewalające kolory – to wszystko najlepiej zobaczyć w listopadzie, który jest najtańszym miesiącem na podróż. Równie dogodnym jest maj.

8. Malediwy

8. MalediwyShutterstock.com

Ten archipelag rajskich wysepek na Oceanie Indyjskim to coraz popularniejszy kierunek wakacyjny wśród Polaków. W ciągu ostatnich dwóch lat Malediwy odnotowały wzrost popularności na poziomie 50 proc. Malediwy są idealnym kierunkiem dla miłośników sportów wodnych. Są tu jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych, których życie można obserwować godzinami z rurką do snorklingu, bądź z perspektywy nurka. Malediwy jako kierunek wakacyjny wciąż brzmią tak egzotycznie, że niektórzy wolą nawet nie sprawdzać cen biletów. To duży błąd. Wiele linii proponuje dziś korzystne połączenia do Male w zaskakująco przystępnych cenach. Najtańszym miesiącem na podróż jest maj, kiedy ceny biletów zaczynają się od 2251zł.

7. Wietnam

7. WietnamShutterstock.com

Wietnam to państwo w Azji Południowo-Wschodniej, leżące na Półwyspie Indochińskim. Kraj kontrastów, ojczyzna zupy Pho, z przepięknym górzystym krajobrazem, wybrzeżem, smacznym azjatyckim jedzeniem i nadal niskimi kosztami pobytu, dzięki czemu sukcesywnie staje się alternatywą dla masowo podbijanej przez turystów Tajlandii. Popularność Wietnamu rośnie – w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 54 proc. – i należy spodziewać się coraz większej liczby zainteresowanych urlopem w tym egzotycznym kraju. Najtańszym miesiącem na podróż do Wietnamu jest maj – średnie ceny biletów oscylują wtedy wokół 2250 zł. Jest to też dobry miesiąc ze względu na pogodę, szczególnie, jeśli zamierza się podróżować wzdłuż całego kraju.

6. Indonezja

6. IndonezjaWikimedia Commons CC BY-SA

Indonezja to wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej i w Oceanii, którego popularność wśród polskich turystów w ciągu ostatnich lat wzrosła o ponad 50 proc. Rajskie plaże, rafa koralowa i doskonałe jedzenie za grosze to jedynie początek listy argumentów, dla których warto tu przyjechać. Island hopping to popularna forma zwiedzania państw wyspiarskich. Pół dnia na jednej wyspie, godzina w motorówce i wieczór na kolejnej. Zwłaszcza gdy są tak niewielkie, jak trzy wysepki Gili położone na północny-zachód od Lombok. Intensywnie zielone pola ryżowe to jeden z narzucających się obrazów-skojarzeń z Azji, w tym Indonezji, która jest trzecim na świecie najważniejszym producentem tego zboża. Podróż warto zaplanować na wrzesień – ceny mogą być wtedy niższe średnio o 260 zł w porównaniu ze średnią. Jest to już po najwyższym sezonie turystycznym, a jeszcze przed porą deszczową, która na dobre gości tutaj w październiku. Korzystnym cenowo miesiącem na podróż do Indonezji będzie luty i marzec.

5. Filipiny

5. FilipinyShutterstock.com

Egzotyczne top 5 otwierają Filipiny, składające się z ponad 7107 wysp, w tym 880 zamieszkanych. W ciągu ostatnich dwóch lat Filipiny odnotowały wzrost popularności na poziomie niemal 60 proc. Coraz więcej Polaków udaje się do tego wyspiarskiego kraju, a wszystko za sprawą tego, że Filipiny wyrastają na alternatywny kierunek dla mocno turystycznej Tajlandii. Warto korzystać z bezkresnych rajskich plaż, egzotycznej fauny i flory i wciąż niskich cen, dzięki temu, że masowy podbój turystyczny jeszcze nie zawitał tam dobre. Będąc na miejscu, warto skosztować przysmaku i afrodyzjaku – zupy z ugotowanych byczych jąder i przejechać się jeepneyami, czyli starymi przerobionymi autami wojskowymi, służącymi za lokalny transport, dostępnymi we wszystkich kolorach tęczy. Najtańszym miesiącem na jest maj.

4. Malta

4. MaltaFotolia

Kolejnym hitem tegorocznych wakacji będzie Malta, która w minionym sezonie uplasowała się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych wojaży. Popularność Malty w ciągu dwóch ostatnich lat wzrosła o 70 proc. To wyspiarskie państwo-miasto położone w środkowej części Morza Śródziemnego z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Na Malcie znajdziemy zarówno starożytne świątynie, chrześcijańskie katakumby czy barokowe kościoły, jak i piaszczyste plaże z lazurowym morzem. To doskonały kierunek dla tych, którzy cenią chwile błogiego lenistwa i aktywny wypoczynek. Najtańszym miesiącem na podróż na Maltę będzie luty i marzec, a cena biletu to około 300 zł.

3. Kuba

3. KubaShutterstock.com

Kuba to kierunek preferowany przez turystów z Europy, zwłaszcza środkowo-wschodniej, łączący w sobie elementy egzotyki z bardzo korzystnymi kosztami pobytu. Jej popularność w ostatnich dwóch latach wzrosła o 70 proc. Kuba otwiera się na świat, konkurując z Dominikaną, oferując usługi na najwyższym poziomie. Jak magnes przyciąga nie tylko kolonialną atmosferą, tropikalną przyrodą, ale również bogatą kulturą i historią. Kuba to unikatowe miejsce, w którym czas się zatrzymał, gdzie można doświadczyć jedynej w swoim rodzaju atmosfery świata latynoamerykańskiego lat 50. i 60. Najkorzystniej jest lecieć na Kubę w listopadzie, kiedy cena biletu jest na poziomie około 2460 zł.

2. Ukraina

2. UkrainaShutterstock.com

Na drugim miejscu znalazła się sąsiadująca z Polską Ukraina, której popularność w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 73 proc. Kraj ten coraz bardziej zachwyca i przyciąga przede wszystkim swoją niepowtarzalną atmosferą i aurą poprzedniego stulecia, niedostępną w Europie Zachodniej. Największą popularnością cieszy się Lwów, usytuowany tuż za polską granicą, leżący na styku kultur. Główna ulica Prospekt Swobody z Operą Lwowską i historycznym Hotelem George, dziesiątki secesyjnych kamienic, malownicze podwórka i klatki schodowe, pchle targi – to tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów. Masa urokliwych kafejek, restauracji i barów z muzyką na żywo, których nie powstydziłyby się stolice krajów Europy Zachodniej, a wśród nich Kryjówka. To lokal usytuowany w bramie, do którego drzwi otwiera Ukrainiec w stroju partyzanta, pytający o hasło wstępu. Odpowiadając „Ukraini Sława” otrzymamy kieliszek wódki i zaproszenie do niepowtarzalnej zabawy. W najtańszym miesiącu na podróż bilet kupimy już za 288 zł.

1. Gruzja

10. GruzjaWP.PL

W zestawieniu 10 topowych kierunków na pierwszym miejscu znalazła się Gruzja, która odnotowała spektakularny wzrost popularności już w trakcie minionego sezonu wakacyjnego. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat popularność Gruzji wśród polskich turystów wzrosła o 84 proc. Ten niewielki górzysty kraj przyciąga rzesze turystów nie tylko za sprawą malowniczych widoków, ale również osławionej w świecie gościnności. Gruzińskie powiedzenie mówi, że gość to podarunek od Boga. Turyści są chętnie podejmowani w gruzińskich domach, przy suto zastawianym i zakrapianym stole, głównie chachą i winem. Siatka bezpośrednich połączeń oferowanych przez regularne jak i tanie linie lotnicze między Polską a Gruzją sukcesywnie się rozwija, zwłaszcza na trasie Warszawa-Tbilisi i Warszawa-Kutaisi, ale również z południa Polski na trasie Katowice-Kutaisi, co dodatkowo ułatwia zorganizowanie podróży marzeń. Bezpośrednie loty do Gruzji w najtańszym miesiącu na podróż zaczynają się od 261 zł.

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE