Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

CCC będzie sprzedawać buty w Serbii

Czerwiec 27, 2016

CCC będzie sprzedawać buty w Serbii

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka CCC zarejestrowała firmę w Serbii. Podmiot o nazwie CCC Shoes & Bags d.o.o. Beograd – Stari Grad z siedzibą w Belgradzie pozwoli producentowi i dystrybutorowi obuwia rozpocząć działalność w tym kraju. Spółka prowadzi już działalność m.in. w takich krajach jak Niemcy, Austria, Czechy, Bułgaria i Węgry.

O tym wydarzeniu CCC poinformowała w komunikacie. W maju tego roku zarząd spółki podjął uchwałę o utworzeniu podmiotu, który będzie działał w imieniu spółki w Serbii. Kapitał zakładowy wyniesie 6,150 mln serbskich dinarów (RSD), co daje w przybliżeniu 221 tys. złotych.

W pierwszym kwartale tego roku CCC sprzedało produkty o wartości 534,6 mln złotych. To o 23,8 procent więcej w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. 53 procent przychodów to pieniądze zarobione na rynku polskim. W Europie Środkowo-Wschodniej (z wyłączeniem Polski) w pierwszym kwartale sprzedaż osiągnęła wartość 120,6 mln złotych, a w Europie Zachodniej 48,9 mln złotych.

Poza Polską grupa CCC działa w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Austria, Chorwacja, Bułgaria, Słowenia, Słowacja, Turcja, Węgry.

Mimo wyższych przychodów spółka w pierwszych trzech miesiącach tego roku osiągnęła stratę na poziomie 17,8 mln złotych. Rok wcześniej CCC zarobiła 6,4 mln złotych. Trzeba jednak pamiętać, że na początku tego roku przejęła firmę eobuwie.pl, w której nabyła 74,99 procent udziałów za 129,90 mln złotych. Dobre wyniki spółki sprawiły, że zgodnie z umową CCC musi dopłacić za wykupione udziały jeszcze 110,68 mln złotych. W sumie całą transakcja zamknęła się w kwocie 235,66 mln złotych.

Notowania akcji CCC w tym roku

Od początku roku akcje CCC zyskują na wartości mimo słabej kondycji polskiej giełdy. Ich wartość przez ostatnie 6 miesięcy poszła w górę o 20 procent.

Zobacz też: Podatek handlowy. Kto i ile zapłaci?

 źródło artykułu

ccc, handel detaliczny, eobuwie.pl
Money.pl
 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE