Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Brexit. Wyniki referendum. Nerwowo na giełdach w Azji

Czerwiec 24, 2016

Brexit. Wyniki referendum. Nerwowo na giełdach w Azji

Azjatyccy inwestorzy wyprzedają akcje po wstępnych informacjach na temat wyników referendum w Wielkiej Brytanii. Giełda w Japonii traci na wartości prawie 10 proc. Największe tamtejsze spółki są już wyceniane najniżej od 2014 roku.

Handel akcjami na giełdach w Europie, w tym także na warszawskiej GPW, rozpocznie się o godzinie 9:00. Można spodziewać się panicznej reakcji inwestorów, którzy będą pozbywać się najbardziej ryzykownych aktywów. Czytaj więcej, jak otworzyła się polska giełda>>

Ogromną nerwowość widać już w Azji, gdzie od kilku godzin trwa wyprzedaż akcji. Szczególnie mocno widoczne jest to w przypadku Japonii. Indeks grupujący największych ponad 200 japońskich spółek traci na wartości już prawie 8 proc. W obawie przed paniką władze zdecydowały się pierwszy raz od lat zatrzymać obrót.

Obserwuj bieżące notowania na giełdzie w Japonii

Tokijska giełda od kilku tygodni była słaba, ale informacje o Brexicie jeszcze zaostrzyły sytuację. Po spadkach sięgających w piątek 10 proc. indeks Nikkei225 jest na najniższym poziomie od 2014 roku.

Japończycy z wielkim zainteresowaniem patrzą w kierunku Wielkiej Brytanii, która jest dla nich jednym z ważniejszych partnerów gospodarczych.

W nieco mniejszej skali niż w Japonii obserwujemy też spadki na wszystkich parkietach giełdowych w Azji. W Hong Kongu straty przekraczają 5 proc. W Chinach mamy blisko 2-proc. spadki, a w Korei sięgają 4 proc.

Około godziny 6:00 czasu polskiego zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mają 900 tys. głosów przewagi nad przeciwnikami Brexitu – wynika z rezultatów głosowania w 323 z 382 okręgów wyborczych podliczonych w piątek rano.

Według BBC, w referendum 52 proc. brytyjskich wyborców opowiedziało się za Brexitem, zaś 48 proc. było za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

Money.pl
Zobacz też: Największym wygranym po referendum ws. Brexit może być złoty

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE