Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Amazon stworzy w USA ponad 100 tysięcy nowych miejsc pracy

Styczeń 13, 2017

Amazon stworzy w USA ponad 100 tysięcy nowych miejsc pracy

Amazon będzie zatrudniać. Firma właśnie poinformowała, że zatrudni w Stanach Zjednoczonych ponad 100 tysięcy nowych pracowników, począwszy od programistów po pracowników magazynowych. Inwestycje w szybsze doręczanie przesyłek mają na celu pozyskanie klientów.

W ciągu 18 miesięcy największy światowy internetowy sprzedawca detaliczny zwiększy liczbę zatrudnionych w pełnym wymiarze o ponad 50 procent do ponad 280 tysięcy osób, poinformował koncern w komunikacie prasowym.

Amazon inwestuje duże pieniądze w nowe magazyny, żeby móc przechowywać towary bliżej klientów i realizować zamówienia szybciej i taniej. Nowe miejsca pracy – od Florydy po Teksas i Kalifornię – to podstawa spełnienia obietnicy dostarczania przesyłek w ciągu dwóch dni członkom klubu Amazon Prime, co dało firmie przewagę nad konkurencją.

W tym i następnym roku powstanie co najmniej 16 centrów realizacji zamówień, powiedział Marc Wulfraat, prezes formy konsultacyjnej ds. logistyki MWPVL International Inc. Część z nich to pierwsze wejście Amazon do dużych miast, takich jak Houston.

Amazon odmówił podania informacji, gdzie zatrudni najwięcej osób i czy w centrach realizacji zamówień czy na stanowiskach korporacyjnych.

“Uważamy, że to pozytywny sygnał… dla obecnego kierunku rozwoju Amazon, a także dla budowy zaufania kierownictwa – napisał w nocie Colin Sebastian, analityk Baird Equity Research. – I choć może tu chodzić o »polityczny kapitał«, jeśli weźmie się pod uwagę czas i szczegóły komunikatu Amazon, to raczej nie ma mowy o przeniesieniu stanowisk z centrów zagranicznych Amazon do Stanów Zjednoczonych”.

Prezydent elekt Donald Trump uczynił z tworzenia miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych podstawę swojego programu. W ubiegłym tygodniu Ford Motor Co zrezygnował z planów budowy fabryki w Meksyku za 1,6 miliarda dolarów i po skrytykowaniu firmy przez Trumpa poinformował, że stworzy 700 miejsc pracy w Michigan.

Rzecznik zespołu odpowiedzialnego za przejęcie władzy przez Trumpa uważa, że na ogromne plany zatrudnieniowe Amazon prezydent elekt miał tylko częściowy wpływ.

– Prezydent elekt spotkał się z szefami kilku firm technologicznych i nalegał na utrzymanie w Stanach Zjednoczonych stanowisk pracy i produkcji – powiedział rzecznik Sean Spicer rozpoczynając konferencję prasową.

O Amazonie mówi się, że panują tam wyczerpujące warunki pracy i firma znalazła się w ogniu krytyki z powodu dusznych i gorących magazynów i braku informacji o wypadkach przy pracy.

Według Institute for Local Self-Reliance, w Amazonie likwiduje się więcej miejsc w tradycyjnych punktach sprzedaży, niż tworzy w nowych magazynach.

– Amazon płaci pracownikom mniej niż inni operatorzy magazynów – powiedziała Stacy Mitchell współkierująca instytutem.

Amazon twierdzi, że koncentruje się na bezpieczeństwie, przeprowadzając rocznie miliony kontroli i od pracowników wymaga przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa. Firma uważa też, że płace są bardzo konkurencyjne, a świadczenia takie same dla pracowników magazynów, jak i kierownictwa.

Amazon nie odpowiedziała na prośbę o wyjaśnienia w sprawie stanowisk pracy w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Akcje firmy zyskały w czwartek 1,8 procent do 813,64 dolarów.

Autorzy – Jeffrey Dastin i Emily Stephenson

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE