Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Allegro na sprzedaż za 2,2 mld USD

Wrzesień 21, 2016

Allegro na sprzedaż za 2,2 mld USD

Południowoafrykański koncern Naspers ma kilka ofert kupna Allegro – informuje Reuters. Sprzedaż największego w regionie serwisu aukcyjnego może przynieść nawet 2,2 mld USD.

(fot. Dawid Laocinski / FORUM)

Powołując się na anonimowe źródła, Reuters podaje, że złożono przynajmniej cztery oferty kupna Allegro. Ich autorami były amerykańskie fundusze private equity Advent i Hellman&Friedman, Apas Partners i CPP Investment Board, Cinven i Permira oraz CVC Capital Partners i General Atlantic. Dwa z tych funduszy – Advent i CVC – już inwestowały w Polsce, obejmując akcje w PKP Energetyka.

W lipcu Reuters informował, że zainteresowane nabyciem Allegro są Alibaba, Ebay oraz CVC. Wśród zainteresowanych wymieniano także Onet i Wirtualną Polskę.

Nowy właściciel Allegro zyska natychmiastową pozycje numer jeden na polskim rynku e-commerce, który obecnie wart jest 32 mld zł, a do 2020 r. ma podwoić swoją wartość. Ponadto Allegro posiada także silną pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Allegro powstało w 1999 roku. W 2007 roku koncern Naspers kupił platformę za 1,44 mld USD. W czerwcu Naspers wynajął bank inwestycyjny Morgan Stanley, który ma pełnić rolę doradcy przy ewentualnej sprzedaży.

Bankier.pl był częścią grupy Allegro w latach 2009-2015. W styczniu ubiegłego roku 100% udziałów Grupy Bankier.pl nabył Bonnier Business Polska, wydawca „Pulsu Biznesu”. Miesiąc później Allegro sprzedało serwis Wykop.pl.

Michał Żuławiński

Źródło:

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE