Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

Allegro blokuje konta. Zablokowani szykują pozew

Grudzień 13, 2016

„Zablokowani na Allegro” – to grupa przedsiębiorców, którzy założyli fanpage na Facebooku i zapowiadają skierowanie sprawy do sądu. Strona ma już ponad 500 polubień.

„Wszystkich prowadzących firmy i bezprawnie zablokowanych przez Allegro prosimy o gromadzenie dokumentacji oraz przygotowywanie się do dołączenia za parę miesięcy do pozwu zbiorowego przeciwko Grupie Allegro Sp. z o.o.” – pisze administrator Zablokowanych.

Dlaczego Allegro blokuje konta przedsiębiorców? Jak ujawnia Rzeczpospolita, powody są różne: spadek jakości obsługi, zbyt duża ilość komentarzy negatywnych, zbyt duża liczba otwartych dyskusji z kupującymi. To jednak – zdaniem poszkodowanych – jedynie pretekst, który nie ma oparcia w regulaminie serwisu. Prawdziwym celem Allegro jest chęć przejęcia klientów – twierdzą przedsiębiorcy.

Rzecznik prasowy Allegro uważa, że ta teoria nie ma żadnego sensu.

– Nie mamy interesu w blokowaniu sprzedawców, bo dzięki nim portal funkcjonuje. Z Allegro korzysta ponad 100 tys. przedsiębiorców, a do blokad dochodzi jedynie w szczególnie uzasadnionych wypadkach. Oficjalny Sklep Allegro jedynie uzupełnia ofertę platformy – mówi Paweł Klimiuk w rozmowie z Rzeczpospolitą i dodaje – Działania wobec nierzetelnych sprzedawców, poza wyjątkowymi sytuacjami, są stopniowane. Najpierw prosimy o wyjaśnienia i czasowo odbieramy status „Standard Allegro”. Dopiero potem blokujemy sprzedaż, a na końcu całkowicie ograniczamy funkcjonalność konta, czasowo lub ostateczne.

Regulamin serwisu przewiduje zawieszenie jednego lub kilku kont za notoryczne naruszanie zasad, szczególnie dotyczących opisu transakcji oraz sprzedaży towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo. Innym powodem może być zbyt wiele niewyjaśnionych sporów z klientami.

Przedsiębiorcy zapowiadają złożenie pozwu zbiorowego, jeśli małe firmy zyskają taką możliwość od połowy 2017 r. Niektórzy zablokowani nie chcą czekać i już składają pozwy w sądach – czytamy w Rzeczpospolitej. Jedną z takich spraw już wkrótce rozstrzygnie poznański Sąd Okręgowy. Przedsiębiorca domaga się 100 tys. zł za blokowanie konta przez 5 miesięcy.

oprac.: Katarzyna Kalus

źródło artykułu

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE