Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

AliExpress już w przyszłym roku w Polsce?

Wrzesień 9, 2016

Alibaba, chiński gigant e-commerce, czyli platforma handlu online, w nadchodzącym roku chce wejść do Polski – informuje miesięcznik “Komputer Świat”, powołując się na wypowiedź Li Zhanga z Alibaba Group.

Alibaba już w przyszłym roku w Polsce?
Alibaba już w przyszłym roku w Polsce?

Polacy mogą obecnie korzystać z chińskiego portalu aukcyjnego – strona internetowa dostępna jest w polskiej wersji językowej. Można również skorzystać z darmowych przesyłek. Jedyny mankament dotyczy płatności, które są dokonywane w obcej walucie tj. w euro lub w dolarach, jednak w serwisie wprowadzono opcję dokonywania zakupów z wykorzystaniem usługi Przelewy24. Kwota do zapłaty prezentowana jest w złotych, zatem samo dokonywanie płatności jest proste i przejrzyste. Jedynym możliwym problemem może być przewalutowanie, ponieważ płatność odbywa się po obecnym kursie walut – co sprawia, że zakupy niekoniecznie muszą być opłacalne.

Na polskim rynku e-commerce dominuje Allegro. Drugim polskim portalem, według rozpoznawalności, przeznaczonym do handlu internetowego jest OLX. W grupie respondentów, którzy deklarują dokonywanie zakupów online na serwisach zagranicznych, najczęściej wskazywaną marką jest eBay (19%). Na drugim miejscu badani wymieniali AliExpress (12%), a na trzecim Amazon (9%).

Wobec dużego zainteresowania chińska spółka sugeruje, że Polska jest dla niej najważniejszym rynkiem Europy Wschodniej i wypatruje dla siebie wielkiej szansy na zaistnienie na polskim rynku. W ubiegłym roku Grupa Alibaba otworzyła już kilka oddziałów na Starym Kontynencie. W przyszłym ma otworzyć biuro w Polsce.

Źródło

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE