Contact phone number:+48 729 480 146

Contact email:

14 000 pracowników Cisco do zwolnienia

Sierpień 17, 2016

14 000 pracowników Cisco do zwolnienia

14 000 pracowników Cisco do zwolnienia

Cisco Systems zamierza zwolnić 14 tys. pracowników, którzy stanowią 20 proc. ogółu zatrudnionych. Ostatnie tak duże zwolnienia zostały przeprowadzone w sierpniu 2014 roku, kiedy spółka ogłosiła cięcie 6 tysięcy etatów. 

Proces zwolnień grupowych rozpoczął się w związku z odejściem spółki od produkcji sprzętu i skupieniem się na projektowaniu oprogramowania – poinformował serwis CRN. Informacje dotyczące cięcia etatów pochodzą od osoby ze środowiska firmy, która wolała pozostać anonimowa, biuro prasowe Cisco odmówiło skomentowania tych doniesień.

Cisco inwestuje w nowe produkty, jakimi są narzędzia do programowania i przetwarzania danych w chmurze. Planowana transformacja ma na celu dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów, a skupienie się na projektowaniu oprogramowania podniosłoby przychody ze sprzedaży.

Nie tylko Cisco zaplanowało masowe zwolnienia w tym roku. Microsoft poinformował w lipcu bieżącego roku cięcie 2850 etatów, podobnie HP, które zapowiedziało w kwietniu zwolnienia grupowe mające objąć 3 tys. stanowisk.

Cisco ma oddział również w Polsce – biura przedsiębiorstwa znajdują się w Warszawie i w Krakowie.

Weronika Szkwarek

źródło artykułu

 

0 Comment on this Article

Add a comment

OPINIE